Holm Fiber – Progress tsab ntawv ceeb toom!

holm-fiber me meEfter en tidsradioskuggaär vi i Holm Fiber Ekonomiska Förening tillbaka med lite information om hur vi ligger till med arbetet med bredband till vår bygd.
.

Nuläge
Vi får börja med att gratulera Djupröra Sandnäset och Loviken som fick möjlighet att ansluta sig till fiberföreningen Östra Bräcke. Där håller man nu på att gräva och placera ut utrustning som sen ska kopplas in i deras fastigheter och ansluta mot deras kommunikationsoperatör. Det resulterar ju i att vi i nuläget är färre medlemmar men vi ser inga problem med det utan vår förening är ändå så stor att vi kan genomföra ett bygge av nätet om vi beviljas bidrag.

Peb tau muaj ib tug kev sib tw uas hais txog lub system tsum hais tias lawv ua lub network. Peb tau txiav txim siab los ua kev siv ntawm Bynet uas muaj nws kim heev kev ntawm lub tsev tes hauj lwm nyob rau hauv ntug zos rau tej thaj chaw nyob rau hauv txoj kev uas peb ua. Peb kuj ntawm lub mos txheej txheem hais txog kev sib txuas lus muab kev pab xws li cov neeg uas tswj lub network thiab pab neeg muab kev pab los tsim lawv cov khoom rau peb. Muaj peb tsis tau txiav txim siab tsis tau, tab sis muaj ob tug tag nrho sib tw xaiv los ntawm.

neeg
Tam sim no, peb muaj 173 neeg uas tsis tau them lawv nyiaj xyoo thiab uas yuav tsum tau yuav tsum tau suav raws li ib tug neeg. Muaj yog tseem tej zaum vaj tse tswv muaj peev xwm koom nrog thiab twb zoo siab nrog cov neeg zej zog thiab feem xyuam rau txoj ntau tus neeg los koom yav tom ntej rau peb teb koj chaw.

Daim ntawv qhia ntawm lub koom haum txoj kev neeg thiab cov khoom, raws li zoo li tej zaum cov neeg muas zaub!
Nyem rau “satellite” saib lub tsev. Lub daim ntawv qhia yog tshiab tsis tu ncua. Se fullsstor karta.
obs! Thov koj pab peb kom tau cov neeg muas zaub xiav- thiab daj xim tsev.

Txoj kev koom tes
Thaum lub sij hawm kawg peb lub hlis twg 2014 daim ntawv thov yuav tsum muab xa mus rau lub County Board rau qhov nyiaj pab rau daim ntawv thov kev siv. Kev txiav txim siab nyob rau hauv cov nyiaj pab yuav tsum yog raws li cov ntaub ntawv los nyob rau hauv thawj peb lub hlis twg 2015. Nws yog yuav tsum tau nyob rau hauv daim ntawv thov, xws li yuav ua li cas muaj coob tus neeg yuav mus txuas rau lub network thiab hais tias yog lub xov tooj uas yog lub hauv paus rau qhov luaj li cas. Efter det att ansökan är inlämnad kan inte antalet medlemmar som är bidragsgrundande ökas. Tillkommer fastigheter efter det att bidraget är beslutat så kommer de självklart att kunna ansluta sig men det kommer att resultera i att de tillkommande fastigheterna kommer att få betala en dyrare anslutning eftersom vi inte kommer att kunna få bidrag för dessa. Hur stor den fördyringen blir återkommer vi till senare. För att inte riskera det anmäl er snarast och betala in er års och medlemsavgift så att ni är med. Ju fler vi är med ju billigare blir varje anslutning.

kev txiav txim siab
När vi har allt klart med beslut om bidrag m m så kommer allt att presenteras för medlemmarna som sen är de som formellt beslutar att vi bygger nätet.

Vi från styrelsen ser mycket positivt på det arbete som skett och ser även positivt på förutsättningarna för bygge av fibernätet.

Rau cov Board los ntawm
Stefan Edin

Holm Fiber hemsida med mer information och artiklar: Holmbygden.se/holmfiber

Sau ntawv cia Ncua

Koj email chaw nyob yuav tsis tsum luam tawm. Yuav tsum tau teb cov cim *