Jesper Елиасон – Нова ревија ѕвездата од Sunnansjö


Jesper како приградски човек “Нилс”. слика: ST.

Jesper започна со театарот случајно пред неколку години. Сега тој цвета како што е новата ревија ѕвезда и успех на сцената во Сундсвал.

Холм-посетителите се чувствуваат најмногу Jesper Елиасон од тревни сцена Holm Vallen дом во селото. Фудбалски чевли биле на местото на чевли, а потоа минатата есен, тој вежбаше со Сундсвал Град Ревија. Jesper сега започна да се најде нозе и процут како нов ревија ѕвезда на Нова Година ревија Eftersnack во концерт театар. Претстави се 'уште може boka biljetter и тие ќе продолжат се додека не 3 февруари.

Прочитајте повеќе за театарска кариера Jesper Елиасон во Сундсвал Tidning:
12/1 -19: Nya revystjärnan stortrivs på scenen – började med teater av en slump
20/11 -18: Jesper ställer sig på scenen för första gången någonsin – nya tider för Häre Salonger

Boka biljetter till Nyårsrevyn- Eftersnack här

Nyspårat во Anundgårdsspåret


Бадник чест да ве извести дека осветлена патека на Holm Vallen сега nyspårat и дигалка мобилни. Земете можност да ги преземат освежувачки ред пред Дедо Мраз доаѓа! Електрична енергија, исто така, е вклучен (f.n. околу часовникот). Österström Песната, сепак, ќе биде потребно извесно време пред да биде рака крајот p.g.a. и паднати дрвја и гранки снежните.

Запомнете, секогаш може да се најдат на freshest извештаи песни тука Траки страна. Следете ги линковите, можете исто така да се претплатите за следење извештаи од страна на e-mail, па ќе го добиете известување веднаш кога тоа е крајот на рака.

God jul önskar Holmbygdens Utveckling!

Нова музика видео од Холм со Џесика Фалк!


Денес тие го објави новиот сингл со Џесика Фалк со спотот снимен во Holm.

Џесика Фалк и ќерка Роки дует веќе одигра на радио станиците во Њујорк, Нешвил, Флорида, Денвер, Мичиген и Нов Зеланд. Тие, исто така, се појави во американската Гордост списание со пораката и историјата на песната, а сега и турнеја 6 свирки во Мичиген и Висконсин. Роки, исто така, се појави во саботата во Barna Министерството во. 11.00 и P4, таму каде што е, исто така зборува за песната се направат промени. Денес нека Џесика, исто така, еден истрел во Holm. Погледнете како Jessika и безброј мотоцикли брмчи до патиштата Холмс во спотот.


музика видео – Подготвени да летаат:

недела во 14: Ljustorps IF – Холмс SK. 16 септември 2018


Натпревар на Денот живо! Осигурајте се дека имате најдобар квалитет на менувачот во долниот десен. Во случај на технички проблеми, обидете се наместо канал HSK е holmssk.se/youtube.

Денес во посета на Holm Ljustorps IP. Три точки ќе бидат потребни за да бравата за да на врвот на табелата!

Tabelläget * пред натпреварот:

Табела 2018-09-16 пред натпреварот

*Matfors IF 2, не е во можност да ги унапредат p.g.a. прописи со кои се вели дека клубот не треба да има два тима погоре div 5.

Holm доаѓа со следниве тимови:
mv 1.Simon Molin 2.Кристијан Карлсон 3.Tess Elias 4.Oscar Pq Palmqvist5.Јохан Hallström 7.Andreas Kotermajer 8.Yonas Khlwelki Ye 9.Olle Nordberg 10.Никлас Wikholm 12.Андреас Моро 13.Emad Nademi 14.Eskil Nordberg 15.Линус frisk 16.Robin Holmlund 18.Даниел Selin 19.Kenneth Lindberg 21.Клаудио Moraga

На преостанатите натпревари од сезоната:
Холмс SK – Selånger FK. Holm Vallen Саб 22 Септември kl 14,00.
Hassels IF – Холмс SK. Hasselbackens IP Сонцето 30 Септември kl 14,00

постава, Натпреварот најавите и резултати, текстот во секој натпревар, бесплатно овде!