Верни фанови видов загуба во есен студ

И покрај есен студ што го зафати целиот Holm викенд беше најмногу храбри Holmbor и навива Holm момчиња. Но, дури и во денешниот дома игра против Granlo беше таму поени за Holm кога есента петти вториот круг се одигра. Посета на Granlo беше во посета и може да се победи со 2-4 по што стоеше 1-1 резултат. После напад по првото полувреме беше беспрекорна игра и екипи се менуваа да имаат топката и да се создаде некои шанси. Веќе во 11:е мојата моќ Никлас Wikholm постигнувајќи враќа по ударот на Darioush Moradi… Прочитајте го целиот извештај натпревар од постапката на holmssk.se/alaget.

+ повеќе резимеа (и “пред-разговор”) од Lokalfotbollen.nu.
Recensensioner од сите натпревари во лигата (обновено доцна или ден по завршувањето на натпреварот,).

Играч на натпреварот *: Томас Näslund.
*Назначен секогаш со Холм-посетителите. Денес respresenterad од Бенгт Sahlén.
+ Spelarnas prestationer i dagens match. Se målskyttar, assister, inhopp etc.
+ Види статистика играч натпревари HSK е, цели, помогне, kort m.m.

Следен натпревар: Холмс SK – Ljustorps IF, 16:00 недела 8/9 Holm Vallen.

Прикажи повеќе линкови - Игра на софтвер, маса, стрелец M.M..
+ Види Guldfemman маса на holmssk.se/G5.
.

.
tabell+ Табела, натпревари, итн, NY: div. 5 есен Табела: Holmbygden.se/маса.
+ Најдобри стрелци: Холмс SK внатрешна, div. 5 Предходна, NY: div. 5 падне.
+ Publikliga: div. 5 Предходна, NY: div. 5 падне.

+ Holmbygden.se/HSK – Прочитајте повеќе за асоцијација Холмс Sportklubb.
+ Holmbygden.se/hskkalender – Sync совпаѓа / обуки со вашиот мобилен!
+ Holmbygden.se/емисии – Резултати и табели за сите Medelpad влијанието, исто така, директно известување во живо од Олимписките игри и Superettan (м. Giffarna).

+ Претплатете се на резултатите HSK и одговара детали за SMS via Holmbygden.se!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *