Загуби и покрај борбата напор HSK

со 11 човек на тимот и централниот дефанзивец Патрик Mattsson гол дојде Holm да Thule Vallen за натпреварот против Matfors. Не постои игра за да биде тренер на острови во моментов. И покрај големиот тим на почетокот на сезоната, сега веќе зафатен добивање заедно со целиот тим на игри.
-Повредите и другите отсуства се вечни проблем, но, исто така, се чини дека мотивацијата не е таму во некои, вели Томас Åslin по натпреварот… Прочитајте го целиот извештај натпревар од постапката на holmssk.se/alaget.

+ Прочитај повеќе извадоци (и “пред-разговор”) од Lokalfotbollen.nu.
Избрани од Div-5 натпревари (обновено крајот / наредниот ден од денот).


Играч на натпреварот *:
Rasmus Staaf.
*Назначен секогаш со Холм-посетителите. Денес respresenterad Kristinna Sölvestål.

+ Spelarnas prestationer i dagens match. Se mål, ass., inhopp etc.
+ Види статистика играч натпревари HSK е, цели, помогне, kort m.m.
+ Види Guldfemman маса на holmssk.se/G5.

Следен натпревар: Fränsta NS – Холмс SK, 16:00 недела 29/9 Holm Vallen.

Прикажи повеќе линкови - Игра на софтвер, маса, стрелец M.M..

tabell+ Табела, натпревари, итн: Holmbygden.se/маса.
+ Најдобри стрелци: Холмс SK внатрешна, div. 5 Предходна, div. 5 падне.
+ Publikliga: div. 5 Предходна, div. 5 падне.

+ Holmbygden.se/HSK – Прочитајте повеќе за асоцијација Холмс Sportklubb.
+ Holmbygden.se/hskkalender – Sync совпаѓа / обуки со вашиот мобилен!
+ Holmbygden.se/емисии – Резултати и табели за сите Medelpad влијанието, исто така, директно известување во живо од Олимписките игри и Superettan (м. Giffarna).

+ Претплатете се на резултатите HSK и одговара детали за SMS via Holmbygden.se!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *