Приходи во последниот дом игра за HSK

Тоа беше победа и три нови точки за Holm кога ќе пристигнат Fränsta во неделата попладне. Вие би можеле да се победи со 3-2 по навистина groovy настан. Ако им се каже вистината, го покани неколку Holm публиката не било голем фудбалски забава на сите. Не, тоа беше јасно дека натпреварот не беше многу и играта, тогаш стана. Првото полувреме помина во мала брзина, каде што домашната екипа има поголемиот дел од играта и шансите. А множеството на елементи во дрво, но не и цели. Но, во 28:e минути, за да би можеле да се реши Јане челик 1-0 да се игра од страна на Никлас Wikholm…
Прочитајте го целиот извештај натпревар од постапката на holmssk.se/alaget.

+ Прочитај повеќе извадоци (и “пред-разговор”) од Lokalfotbollen.nu.
Избрани од Div-5 натпревари (обновено крајот / наредниот ден од денот).
.

+ Spelarnas prestationer i dagens match. Se mål, ass., inhopp etc.
+ Види статистика играч натпревари HSK е, цели, помогне, kort m.m.
+ Види Guldfemman маса на holmssk.se/G5.

Играч на натпреварот *: Стефан Bjertung.
*Назначен секогаш со Холм-посетителите. Денес respresenterad Кенет Oberg & должиме Елиасон.

Следен натпревар: Sidsjö-Bole IF – Холмс SK, 14:00 сабота 5/10 Holm Vallen.

Прикажи повеќе линкови - Игра на софтвер, маса, стрелец M.M..

tabell+ Табела, натпревари, итн: Holmbygden.se/маса.
+ Најдобри стрелци: Холмс SK внатрешна, div. 5 Предходна, div. 5 падне.
+ Publikliga: div. 5 Предходна, div. 5 падне.

+ Holmbygden.se/HSK – Прочитајте повеќе за асоцијација Холмс Sportklubb.
+ Holmbygden.se/hskkalender – Sync совпаѓа / обуки со вашиот мобилен!
+ Holmbygden.se/емисии – Резултати и табели за сите Medelpad влијанието, исто така, директно известување во живо од Олимписките игри и Superettan (м. Giffarna).

+ Претплатете се на резултатите HSK и одговара детали за SMS via Holmbygden.se!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *