Подобро мобилни покриеност вети во Holm


Мобилните оператори miljardsatsar да се изгради мрежи во пр. на. ретко населени области.
Погледнете го извештајот СВТ Mittnytts од Holm за тоа што мислат селаните и веруваат во врска со иницијативата.

Här kan du se operatörernas aktuella täckningskartor för mobiltelefoni och data.
- Телиа (och Halebop) - три - Теле2 / Comviq - Теленор - Net1 (endast data)
(Сите други оператори, исто така, помалку познати, ќе најдете овде.)

Täckningså funkar det
Tidningen Mobil förklarar i färsk artikel (7/2 -14) она што навистина е позадината на добри и лоши мобилни покриеност. Läs artikel här.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *