ST: Нов патувања за Фалк

Nya resor med Falk.“Anundgård Џесика Falk база, но патувања оди надвор од границите на земјата.
Во април, што го дели наградата на гала земја во Германија, а наскоро таа оди во САД за да се заврши уште еден рекорд.”

Така почнува Сундсвал Tidning својата статија за сопствената текстописец и изведувач е Holm. Повеќе во извештајот на веб-страницата на весникот.

21/3 Сундсвал Tidning: Нов патувања за Фалк

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *