ВО ЖИВО: Горан frisk прави камбек против Hassels АКО!

Натпревар на Денот живо! Осигурајте се дека имате најдобар квалитет на менувачот во долниот десен. Во случај на технички проблеми, обидете се наместо канал HSK е holmssk.se/youtube.

денес 17:00 посетете Холмс SK Hasselbackens IP. Holmbygden.se livesänder matchen. Со неколку игри лево на сезоната и тесна битка во долниот дел на табелата, сега тоа е меч со многу во прашање! По IFK Сундсвал 2 (како Холм победи во пролет) извади од серијата толку изгубени Holm на ох-толку-важно trepoängare во ниска оценка жетвата. Пред денешната игра е толку Hassels АКО седум поени во DIV5 маса – тесно следен од Holm SK на пет поени. Во зависност од тоа како ќе заврши повисоките одделенија, па тоа може да биде дека на последното место значи nedflytt поделба шест следната сезона. Во натпревар каде Холм е во можност да помине nästjumbon Hasselhoff што е тројки денес, повеќе од кога и!

Гостин Коцкање во денешниот голем натпревар не е помалку од 80- и 90-тите години голем гигант, солидна производ Holm Горан frisk!

постава, Натпреварот најавите и резултати, текстот во секој натпревар, бесплатно овде!

поток вечерашната (“вградени” погоре): https://www.youtube.com/watch?v=P3Y-a8ADeFo
HSK:од страна на YouTube-каналот: holmssk.se/youtube

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *