Спасување украдени на Västbyn!

Спасување брод украдени на Västbyn!
“Бродот може да се користи само во итни ситуации”, вели дека знакот во пливање на West Village. Сега се чини дека спасување брод, сепак, биле украдени.

Оптеретени околу областа на скара на Västbyn.Најверојатно, на спасувачки брод на Västbyn украдени во септември. обелоденувања е примена Ве молиме доколку повеќе видел ништо. Според чести посетители капење ќе спасување брод бил таму во текот на летото. Сега, сепак, тоа е забележано дека се водат за исчезнати, и дека беше полн околу скара област.

Сведок изјави за можно кражба
Тоа може да се додаде дека, исто така, 6 Септември околу 17 часот од брод видел комбе на капење. Кога ќе потоа се сврте кон брегот со брод, така што ја направил ван одеднаш во брзање и отиде со отворање на вратата. После тоа имаше барем не брод. Ако тоа беше тогаш има само пред тоа не може да се каже со сигурност, но најверојатно тоа можат да бидат поврзани.
Дали некој друг кој може да каже кога видоа најновиот во близина или се види она што може да биде за ван, па ве молиме s!

Што ќе направите ако видите нешто како?
Важни соседството се види, особено во руралните.Гледајќи несомнено тек повреди треба да се разбира се јавите во полицијата преку 112. Со знаење дека полицијата често 5 MIL далеку, еден може да го или сомнителни ситуации како оваа, кога освен “само” гледа нешто сомнително, тоа исто така може да бидат паметни за да го споделат директно Holm група на Фејсбук. По можност со релевантните сликата. На тој начин се постигне директно преку 300 Членови со очите во и околу Holm. ќе се приклучат премногу Ако веќе не сте, за да дознаете што се случува во село.

Спасување ресурси, но важно во руралните области
Спасување брод во Västbyn е важен ресурс за давење се случува во внатрешноста на плажа или надвор на езерото. Како и секоја друга опрема за опстанок е во ретко населените области е особено важно кога тоа обично трае долго време за итна помош и брза помош да пристигне. Во Holm исто така може да се спаси и вез на т.н. Подобрен соседи кои се расфрлани области. На давење аларм во Holmsjön аларми СОС аларм автоматски доброволци од целиот Holm преку СМС и да имаат можност да се спаси некој во неволја пред да дојде на персоналот на јавната безбедност. Прочитајте повеќе за Зајакнување сосед на проектот во Holm тука и како таа работи. Тука исто така можете да ги изразат вашиот интерес, ако сакате да се вклучат како волонтери ресурси.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *