HBU има годишен состанок 20/3

Во вторникот, 20:e mars håller Holmbygdens Utveckling årsmötд. Добредојдовте да дојде и да го слушнете, пијат кафе и да биде на развивање на нашата област Holm.

Време и место: 20/3 19:00 на Församlingshemmet.
Прочитајте повеќе за HBU и она што изгледа.

Поддршка на нашите руралниот развој и Приклучи се во (50 kr)!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *