Jesper Елиасон – Нова ревија ѕвездата од Sunnansjö


Jesper како приградски човек “Нилс”. слика: ST.

Jesper започна со театарот случајно пред неколку години. Сега тој цвета како што е новата ревија ѕвезда и успех на сцената во Сундсвал.

Холм-посетителите се чувствуваат најмногу Jesper Елиасон од тревни сцена Holm Vallen дом во селото. Фудбалски чевли биле на местото на чевли, а потоа минатата есен, тој вежбаше со Сундсвал Град Ревија. Jesper сега започна да се најде нозе и процут како нов ревија ѕвезда на Нова Година ревија Eftersnack во концерт театар. Претстави се 'уште може boka biljetter и тие ќе продолжат се додека не 3 февруари.

Прочитајте повеќе за театарска кариера Jesper Елиасон во Сундсвал Tidning:
12/1 -19: Nya revystjärnan stortrivs på scenen – började med teater av en slump
20/11 -18: Jesper ställer sig på scenen för första gången någonsin – nya tider för Häre Salonger

Boka biljetter till Nyårsrevyn- Eftersnack här

Nyspårat во Anundgårdsspåret


Бадник чест да ве извести дека осветлена патека на Holm Vallen сега nyspårat и дигалка мобилни. Земете можност да ги преземат освежувачки ред пред Дедо Мраз доаѓа! Електрична енергија, исто така, е вклучен (f.n. околу часовникот). Österström Песната, сепак, ќе биде потребно извесно време пред да биде рака крајот p.g.a. и паднати дрвја и гранки снежните.

Запомнете, секогаш може да се најдат на freshest извештаи песни тука Траки страна. Следете ги линковите, можете исто така да се претплатите за следење извештаи од страна на e-mail, па ќе го добиете известување веднаш кога тоа е крајот на рака.

God jul önskar Holmbygdens Utveckling!

Нова музика видео од Холм со Џесика Фалк!


Денес тие го објави новиот сингл со Џесика Фалк со спотот снимен во Holm.

Џесика Фалк и ќерка Роки дует веќе одигра на радио станиците во Њујорк, Нешвил, Флорида, Денвер, Мичиген и Нов Зеланд. Тие, исто така, се појави во американската Гордост списание со пораката и историјата на песната, а сега и турнеја 6 свирки во Мичиген и Висконсин. Роки, исто така, се појави во саботата во Barna Министерството во. 11.00 и P4, таму каде што е, исто така зборува за песната се направат промени. Денес нека Џесика, исто така, еден истрел во Holm. Погледнете како Jessika и безброј мотоцикли брмчи до патиштата Холмс во спотот.


музика видео – Подготвени да летаат:

Слушне вашиот глас! Види каде и кога жителите Стокхолм гласаат на денот на изборите

Värna om demokratin och inte minst dina hjärtefrågor imorgon! Här ser du var du kan rösta på söndagen 9 септември.


Mellan kl 9-12 håller Anundgårds förskola valurnorna öppna för alla, oavsett var du är folkbokförd (eftersom det räknas som förtidsröstning). Kom ihåg att ta med både ID-handling och röstkort.

Personer skrivna i Holm med omnejd och med Lidens skola som röstningslokal på sitt röstkort, kan även rösta där mellan kl 8-20. Här räcker det dock med ID-handling medtagen.

Lycka till!
#ShepherdsHut

извор: Valmyndigheten, val.se.