Пренасочување на Österström

На Österström беше голем рафтинг центри, што му дава историски амбиент со многу атракции. На пример, 100 години количка кабина во оригинал, локомотиви пумпа куќа е реставрирана и вода напојува рингишпил – првиот (сопствена?) во светот од ваков вид. Тука можете да се шетаат наоколу спомените и да уживате во животната средина.

Покрај тоа третирани со неколку активности од страна Österströms недвижности, која денес се кандидира како конференциски центар и ресторан.

  • риболов - Приватни езерото со играта риба или повеќе диви езера и trolling на Holmsjön. Прочитајте повеќе за риболов тука.
  • Тркалезна уметност - Посета на Курт Agge на Aggegården со насоки.
  • Пасиштата и коњак - историски искуства заедно со водич од општеството на културното наследство.
  • три- или возраст - предизвик едни на физиката и логика.
  • Kockduellen - заедно со нашите готвачи правиш вечера вечерва.
  • сауна Запален - релаксација и пливање во нашите дрва сауна колиба.
  • музичка забава - Уживајте во убава инструментална музика, и на оние, или трубадур.
  • Kanotuthyrning - Изнајмување на кану да се истражуваат езера. Kanotsläpagn може да се изнајмуваат по желба. Прочитајте повеќе за изнајмување Кану тука.

Доколку имате прашања и сакате да знаете повеќе, контактирајте Österströms подолу недвижности:
(Директни активности Österströms тука.)

osterstrom FöretagÖsterström конференција & Kursgård
Сместување, ресторан, активности, забава M.M..
Контакт: Томи Vesterlund - 0692-301 00, tommie@trapatronen.se
Почетната страница од пребарувачот: osterstrom-konferens.se
.

Назад кон Рекреација