Pantinsamling

Дали како Ингрид Wikholm, Преведи вашиот залог во волонтерскиот сектор во Holm.
Ингрид Wikholm на sparktur ја искористи можноста да го даде својот залог HSK / жадувам HBU е тенок.

Земете на штандот и оцрнување на машината и садови Holm здруженија вашата залог! А топло добредојде придонес. Фрли во залог за барел во црквата или да го зедов дома. OBS! Ние исто така, прифати повредени, а увезени лименки!

Холмс SK.HBU и Холм Спорт Клуб нуди сите Холм и Сундсвал регионот за поддршка на здруженија со своите стари конзерви и пластични шишиња. Тоа е исто како што, прави на животната средина за една услуга, додека обезбедување на мал придонес! Можете исто така да се избегне lugging залог во град и да се соочи со #ShepherdsHutсобирање машина за некои småkronor. За нас, сепак, тоа го прави за разлика од многу им помогне на секој! Пантолоните Slanten доделен целосно 50/50 помеѓу HSK и HBU.

КАКО ДА?

  • Еден или торби на миленичиња, депозит конзерви и стаклени шишиња.
    Додади särkild зелена залог тенки до сортирање на отпадот на црквата Холм е. тогаш барел празни ние редовно.
  • Вреќи за ѓубре со залог (Ве молиме подредени ПЕТ / Burk / стакло депозит по вреќа!).
    Соберете некои вреќи и ги споделите со нас кога ќе сакате да се ослободите од нив – 0730-332944.
    – Alt. 1 Оставете ги во Холм и Сундсвал, порака:текст / повик за повеќе информации за местото.
    – Alt. 2 Да ги земе некаде i Holmberg / LIDEN- / Kovland- / Сундсвал област. порака:текст / повик и да се каже колку вреќи, и каде живеете / работа ние ќе го стори останатото!

panttunnaСакате да ни помогне да се соберат ветувања или не живеете нана друго место во Шведска? Ако се соодветни “pantad” и имаат малку повеќе “село дух” се чувствуваат слободни да ни помогне да се соберат ветувања во вашата област, каде и да живеете. Ние ви овозможат со посебни кеси рака која остави го на капка-оф сајт близина на вас (никогаш не треба да се застане и да се обврзат еден и!).

Заборавете на Норвешка стариот залог на машини и поддршка Holm село Енох Холмс SK…

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *