Holm Fiber – fremdriftsrapport!

holm-fiber-litenEtter en tid “radioskugga” vi er i Holm Fiber Economic Association tilbake med litt informasjon om hvordan vi skal arbeide med bredbånd til vårt distrikt.
.

nåværende tilstand
Vi må begynne med å gratulere Dybde Pipe Sandnäset og Loviken som hadde anledning til å delta i fiber foreningen East Bracke. Det er nå på graving og rigging siden for å engasjere seg i deres egenskaper og koble til deres kommunikasjon. Resultatet av kurset som vi er i dag færre medlemmer, men vi ser ikke noe problem med det, men vår forening er fortsatt så stor at vi kan gjennomføre byggingen av nettverket hvis vi mottar bidrag.

Vi har hatt et anbud ut om systemet leverandør som de bygde nettverk. Vi har besluttet å gjøre bruk av Bynet som har lang erfaring med å bygge nettverk på landsbygda i måten vi gjør. Vi er også av anbudskonkurransen om kommunikasjonsleverandøren dvs. de som administrerer nettverket og bidrar tjenesteleverandører til å utvikle sine produkter til oss. Det vi ikke har bestemt seg ennå, men har to fulle kandidater å velge mellom.

medlemmer
I dag har vi 173 medlemmer som ikke har betalt sin kontingent i år og som trengte å bli regnet som et medlem. Det er fortsatt potensielle grunneiere kan delta og var fornøyd med naboene og påvirke flere mennesker til å bli fremtiden for vårt hjemland.

Kart av foreningens medlemmer og eiendommer, så vel som potensielle kunder!
Klikk på “satellitt” å se husene. Kartet oppdateres kontinuerlig. Se fullsstor karta.
OBS! Hjelp oss å skaffe kunder på blå- og de gule fargede hus.

Bidrag
I løpet av siste kvartal 2014 søknaden skal forelegges fylkesnemnda for søknaden for bygging. Vedtak om tilskudd vil være basert på informasjon som kommer i første kvartal 2015. Det skal i søknaden, blant annet hvor mange mennesker kommer til å koble til nettverket, og det er det nummeret som er grunnlaget for størrelsen. Etter at søknaden er innsendt er ikke antall medlemmer som er bidragsytere grunnleggelsen økt. Pluss egenskaper etter tilskuddet bestemte de vil selvfølgelig være i stand til å bli med, men det vil føre til at flere egenskaper vil måtte betale en dyrere forbindelse fordi vi ikke vil være kvalifisert for disse. Hvor stor økningen i kostnadene vil være vi kommer tilbake til senere. For ikke å risikere det? Registrer deg som snart som mulig og betale års medlemskap, og slik at du er med. Jo mer vi er med billigere, hver tilkobling.

beslutninger
Når vi har alt klart til å gi beslutninger, etc., vil det bli presentert for medlemmer som deretter er de som formelt beslutter at vi bygger nettverk.

Vi fra styret ønsker det arbeidet som gjøres, og også velkommen utsiktene for å bygge fibernett.

For styret etter
Stefan Edin

Holm Fiber nettside med mer informasjon og artikler: Holmbygden.se/holmfiber

Legg igjen en kommentar

Din epostadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket *