Mbrëmje të bukur verore në Holm Vallen me fitoren e madhe, Tani fillon në playoffs 4:një!

Fitimet e mëdha kundër Hazel sonte.Sezoni i rregullt është e gjatë dhe Playoffs raffled nesër. Të dielën gravitetit tërheq off div lakmuar 4 Faqet. Holm mund gjithsesi të rriste besimin duke fundit lojë paraprak Rrumbullakët goditur Hazel në shtëpi me të gjithë 6-1 pas 2-0 në gjysmë-kohës. Hazel, i cili kohët e fundit kishte luftuar për të vënë së bashku një ekip të plotë për ndeshjet erdhi gjithsesi për të luajtur. Por ekipi vendas ishin të qartë ekip më i mirë dhe rrëmbeu pishtarin në të njëjtën kohë. Ekipi vendas gjithashtu kishte 8:e një fillim im fluturues me dënimin që ishte shumë në mëdyshje. spot Safe dënimi Janne Sölvestål. 3 minuta më vonë, ai ishte Niklas Wikholm që mund të outwit portierin Hazel me një goditje të bukur nga distanca të gjata… Lexoni raportin e plotë ndeshjen e procedurës në holmssk.se/alaget.

+ më shumë përmbledhjet (dhe “para-flasin”) nga Lokalfotbollen.nu.
Recensensioner nga të gjitha ndeshjet në ligë (updated vonë ose një ditë pas ndeshjes,).

Rezultatin e HSK: 1-0 Janne (dënim), 2-0 Niklas (Kalle), 3-0 Janne (Engman), 4-0 Engman, 5-1 Niklas, 6-1 Niklas (Janne).
Njeriu i ndeshjes *: Mattias Engman.
*Emërohet gjithmonë nga Holm-goers. Sot respresenterad Thomas Norberg.
+ Spelarnas prestationer i dagens match. Se målskyttar, assister, inhopp etc.
+ Shih statistikat lojtar ndeshjet HSK-së, qëllimet, ndihmoj, kort m.m.

Këtu përfundoi sezonin e rregullt. 1-8 shkojnë në Vjeshtë Femman, 9-16 të shkojnë në klasën e gjashtë Fall.
UPDATED! Ndeshja e ardhshme: Ange IF 2 – Holms SK, e diel 25/8 16:00 Set IP.
Håll koll på Holmbygden.se för höstens spelprogram.

1. Granlo BK 15 11 4 1 63 – 23 35
2. Ange IF 2 15 10 4 1 68 – 26 34
3. INA Sundsvall 3 15 10 2 3 58 – 24 32
4. Sidsjö-Bole IF 15 9 4 2 58 – 16 31
5. Holms SK 15 10 1 4 50 – 26 31
6. Ljustorps IF 15 9 4 2 42 – 22 31
7. Matfors IF 15 9 3 3 45 – 15 30
8. Fränsta NS 15 6 1 8 33 – 37 19
9. Selånger FK 2 15 6 1 8 34 – 42 19
10. Ljunga IF 15 5 3 7 30 – 53 18
11. HASSELS IF 15 5 1 9 23 – 59 16
12. Kubikenborgs IF 3 15 4 1 10 33 – 62 13
13. Torp Hammar IF 15 3 2 10 23 – 57 11
14. Alno IF 2 15 3 1 11 23 – 68 10
15. Stöde IF 2 / IK Nedansjö 15 2 1 12 21 – 50 7
16. Sund IF 2 15 1 3 10 21 – 62 6

Lidhjet
+ Shih tabelën Guldfemman në holmssk.se/G5.
A keni humbur konkurrencën? Kjo nuk është tepër vonë! Lexo më shumë këtu!

.
tabell+ Holmbygden.se/tabelë – Tryezë, Ndeshjet etj.
+ Golashënuesit Division 5
+ golashënuesi i brendshëm Holms SK
+ Publik League 5

+ Holmbygden.se/HSK – Lexoni më shumë për shoqatën Holms Sportklubb.
+ Holmbygden.se/hskkalender – Sync ndeshjet seanca / trajnimi me celularin tuaj!
+ Holmbygden.se/tregon – Rezultatet dhe tabela për të gjithë Ndikimi Medelpad, edhe raportimi i drejtpërdrejtë jetoj nga Olimpiadën dhe Superettan (m. Giffarna).

+ Regjistrohu për rezultatet e HSK-së dhe të përputhen me të dhënat në SMS via Holmbygden.se!

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *