Holm vendosur në kohë shtesë në målrika lojë TV

Kapiteni i ekipit Niklas Wikholm ishte i kënaqur pas dhe thotë se ekipi është duke bërë sezonin e tij më të mirë në një dekadë. - Kjo do të thotë më shumë për komunitetin sesa për ekipin dhe vetë shoqatës, thotë Wikholm. reportazh & foto: Jennifer Engstrom, Sara Carlzén. ST.nu

Shikuesit TV dhe turma u trajtuan në një målkalas vërtetë kur Ange IF vizitoi Holm Vallen të dielën. Të gjithë nëntë gola shënuar në procesverbal para arbitri shpërtheu bilbil përfundimtar.

Jetojnë Ever divizioni 5 matches're asgjë të re për përkrahës të përkushtuar HSK, por këtë herë ajo mori pjesë Holm Vallen Sundsvall TIDNING që kishte zgjedhur për të na nderuar me vete transmetim të drejtpërdrejtë. Para lojës, gazeta vizitoi ekipin gjatë trajnimit në fillim të javës dhe entuziast i ri intervistuar Holm klub sportiv Peter Lind. Pas ndeshjes ishte edhe një intervistë me kapitenin e ekipit Niklas Wikholm (dashi).

Jetojnë Intervistë me Holm s trajner Michael Kotermajer para të lojës

Holm ka këtë sezon rreshtuar shumë fitime synuar çuditshme dhe vendimet lojë shumë vonë. E kaluar, kur u takua me Ange Nëse largohem nga shtëpia në Ditën Kombëtare, dhe fitoi 1-2 nuk ishte përjashtim (vendim mund të shihet në sërish këtu). Përplasja e së dielës nuk do të provojë të jetë i ndryshëm në çdo mënyrë…

Tashmë në minutën e parë, demoluar Olle Nordberg poshtë dënimin me fyese dhe Holm mund të shkojnë në avantazh me anë të një penalltie. Ange pastaj tregoi një mbrojtje të fortë në pjesën e parë dhe Holm kishte një kohë të vështirë marrjen në situata të rrezikshme. Minutën 27 nuk mund të hyjë përmes një reduktimin “ihopspark” në zonën e rreptësisë që e la portierin e re Simon Molin shans Holm s. Ange ndjekur rezultatin disa minuta më vonë, pasi ekipin vendas edhe një herë spërkatur në mbrojtje dhe nuk ka arritur të largonte topin. Holm objektiv volitshëm Olle Nordberg pranon, megjithatë vetëm para gjysmë kohë dhe loja ndjerë më parë në gjysmën e dytë plotësisht të gjerë të hapur.

Në gjysmën e dytë skuadra vendase tregoi një avantazh të vogël gameplay mbi kundërshtarët. Zhgënjimi i lojtarëve Holm kur vizitorët shkoi në epërsi herë ose dy herë nuk mund të jetë i gabuar… Por Holm arritur të mbledhin, heqjen topin shumë menacing gjatë drejt Ange-mbrojtje, dhe grepa në protokoll. Në procesverbal 87'e zëvendësojë Holm në frymën replikë pikë të rrezikshme hajdut Johan Smott dhe disa sekonda më vonë, Holm dha një mes të rrugës nga goditja e dënimit në mes të rrethit të qendrës dhe tregoi penallti. Momenti Johan “Halling” Hallström do të takohet për gjuajtje të lirë të rrumbullakët mbrojtjes Johan Smott Ange dhe portet, front kështu plotësisht të tepërta tregohet portier. Halling arrijnë të gjejnë kafkën e välvuxne Olle Nordberg, nodding në këmbët e tani pashënuar Johan Smott poshtë bën një mbyllje mrekullueshëm dhe plotësisht derdhje mbi topin dhe të shtyn barazimin 4-4 !

Minutën 92 Holm ka filluar të ndjeni një aromë të vërtetë të fitores… A duhet të ketë sukses në një tjetër në fund të ndeshje-fituese?? Fryn gjyqtari për Holm goditje e lirë të lartë në gjysmën e fyese e fushës së ardhshme të vijë anësore. Free Kick Mbreti John “Halling” Hallström brushat barin pak më të lirshme me dorën e majtë para se ai butësisht tee up topin në lëndinë manicured… Ekipi vendas janë duke lëvizur të gjithë personelit në dispozicion për një vendim…

Halling merr një qasje të shkurtër dhe përsëri bën një ashensor të përsosur me la Dojan në zonën e rreptësisë ku ajo përfundimisht gjen rrugën e saj në këmbët e Holm mbrojtësin Kristan Karlsson – Si me një shpirt luftimet e vërtetë arrin të shtyjë lojë, lojë-fituese-gol! Nick Borgen “Ajo slides në” jehonat e Holm Vallen… Me vetëm tre ndeshje të mbetura të sezonit, ne jemi ende në kulmin shumë e betejës * Medelpad klasën e pestë!

Shih 5-4 golin vendimtar në kohën e lëndimit poshtë:
(foto, ST.nu)

*Matfors IF 2, shtrirë e dytë në tabelë, nuk ka qenë në gjendje për të avancuar për shkak të rregulloreve që thotë se klubi nuk duhet të ketë dy ekipe mësipërme div 5.

3-4 alexander Thid
4-4 Johan SMOTTENE. gomar: Olle Nordberg.
5-4 Kristian Karlsson. gomar: Johan Hallström (shtuar më)

PUBLIKE
si 30 pers

ndeshjet e ardhshme:
Ljustorps IF – Holms SK. Ljustorps IP Sun 16 shtator kl 14,00.
Holms SK – Selånger FK. Holmvallen Sat. 22 shtator kl 14,00.
HASSELS IF – Holms SK. Hasselbackens IP Sun 30 shtator kl 14,00

formacion, njoftime ndeshje dhe rezultatet, teksti në çdo ndeshje, pa pagesë këtu!