Varkë, noti dhe sportet e ujit


Në disa vende rreth Holmsjön disa plazhe të bukura me rërë për sommarbad këndshme. Më i vizituar është Västbyn dhe Sandnäset.

Në Sandnäset është gjithashtu e mundur të marrësh me qira ski jet, dhe një shumëllojshmëri të aktiviteteve të tjera.
Lexo më shumë këtu.


Për ata që duan shëtitje me varkë është liqeni më i madh zonës Holmsjön-së, rreth tre mil i gjatë dhe 39 km² I zonë. Liqeni është e përshtatshme edhe për të kthehet të gjerë në ski të ujit ose wakeboarding. Shumë banorë dhe mysafirët vilë verore zgjedhin për të nisur anijet e tyre këtë verë.
.

Ujërat rrethin Holm s Shih hartën peshk dhe të lexoni më shumë rreth Holms peshkimit këtu.
.
.

.
Janjić në Holm..
Kanadezët vozis
Në humor për një udhëtim nge në një lundër (kanadez) Çdo rrjedha ujore. Pastaj ka canoes me qira në Österström. Normat Shikoni dhe informacionin e kontaktit.
.

.

niveli aktual i ujit në Holmsjön

Holmsjön me fqinje liqeni Leringen përbëjnë një rezervuar të madh të ujit për industrinë e energjisë dhe rregullohet nga termocentrali Leringsforsens (Skica e rrjedhës së ujit në .pdf këtu).
Summertime është niveli Holm Deti i ujit prej rreth 201 metra mbi nivelin e detit dhe e uli dimrit poshtë në lidhje me 197 m.ö.h.
Shih nivelet e sotme të ujit këtu.
Burim: Kompanitë e kontrollit të ujit.

.
.

Harta Sea me bazë Holm Liqenit
Si në të gjitha liqenet ndonjë arsye që mund të jetë e dobishme të dinë jashtë në valët ose në akull. Më poshtë ju mund të shihni një hartë të Holmsjön dhe themelimi i saj, dhe shkarkoni harta gjurmët për të përdorur në GPS tuaj, eller smartphone navigationsutrustning.
(A nuk e shihni hartën më poshtë, ju mund të kenë nevojë të drejtë të klikoni mbi një rrip të lartë të verdhë / e poshtme të shfletuesit tuaj dhe zgjidhni “Trego bllokuar përmbajtje” ose “lejoj”.)

Ajo Grafiku i detit në ekran të plotë apo të hapur Harta në Google Maps (faqet e shumta).

Listat e celular me pozicionin tuaj
Ndiqni vendndodhjen tuaj GPS dhe shikoni përshkruar sepse telefoni duke përdorur Google Maps.
……………. holmbygden.se/grund
1. Kthehet në GPS:en i din-car smartphone (iphone / android).
2. Shkruani adresën e mësipërme në shfletuesin tuaj celular.
3. Në qoftë se vjen deri një kuti “veprim të plotë duke përdorur”, Në këtë rast, “Maps”.
Tani ju mund të shihni bazë Holm Liqeni, bregdetare dhe pozicioni juaj në telefonat mobil
.

Shkarko fotografi udhë në formate të ndryshme për GPS:është. Kliko lartë, “Save Target As…”.
GPS eXchange – Holmsjons_grund_(120912).GPX (0,7MB)
MapSource – Holmsjons_grund_(120912).GDB (0,1 MB)
Google Earth – Holmsjons_grund_(120912).KML (0,2MB)
Google Earth – Holmsjons_grund_(via_internet).KML (0,1MB) Leximi i Hartë.

Më shumë në hartë, dhe harta rrugën
Baza Holm Liqeni është një udhë GPS (s.k. “udhë”) që karakterizojnë baza të ndryshme të liqenit dhe bregdetare. Udhë mund të kombinohen me GPS, ose smartphone telefon përdoren Summertime për të shmangur për shkak të anijes dhe në dimër për të shmangur shkëmbinj apo akull të hollë. Shmangni linjat dhe turne do të jetë i sigurtë! Mund të përdoret gjithashtu, ndërsa peshkim në qoftë se ju doni të gjeni përsëri një themel në liqen.

Holmsjön është e rregulluar dhe ka rënë shumë ujë në dimër. Kart udhë është bërë nga sajë me motor përgjatë shorelines dimër të liqenit. në kohë (Mars 2008) liqeni ishte ulur në lidhje me 4 m në krahasim me verën e ujit. Vendi ka një diferencë të mirë në qoftë se lundrimit në rrugën e duhur për të shmangur, sepse. Disa prej fondacionit të shkëlqyer natyrisht mund të jetë në të plotë thellë të mjaftueshme ende për të kaluar kur liqeni është i plotë ditës.

Udhë është krijuar nga Patrik Wikholm. përpunimit Digital udhë dhe publikimi i Niklas Wikholm. Në varësi të gabimeve.

Mbrapsht në Turizëm / Leisure