broadband

Në Holm disa zgjidhje për broadband, fiks dhe i levizshem. Më poshtë është një përmbledhje e opsioneve në dispozicion dhe të planifikuara në rrethin.

Shoqata u formua Holm Fiber punon për të lidhur të gjithë Holm për një broadband me shpejtësi të lartë fibër. Për pjesën më të madhe, nga një shëtitje përgjatë shtrat Holm Detit dhe pastaj lidheni deri byaARN rreth në një rrjet. Perberesi ka rreth 200 Anëtarët e përhapur rreth Holmsjön. furnizuesi sistemi dmth ata e rrjetit me bazë është Bynet. Procedura e tenderit në lidhje komunikimit ofrues, dmth ata që menaxhojnë rrjetin dhe ndihmon ofruesit e shërbimeve për zhvillimin e produkteve të tyre për ne është ende në vazhdim (vjeshtë 2014).
Lexo më shumë, holmbygden.se/holmfiber dhe intressanmäl pronën menjëherë!

.


ServaNet cila është një kompani komunale mori rënia 2005 një dy kilometrash fiber kabllo broadband nga fshatrat Anund Farm dhe Östbyn.
Gërmimit të fibra broadband i Anundgård 2005 Janne Winroth kontrollet.Nëpërmjet një peticion dhe një përpjekje të përbashkët gërmuar fshatarët përgjatë kabllo para në shtëpitë e tyre dhe të lidhura së bashku rrugën. Rrjeti ofron internetin, Telefonia dhe Televizioni (TV hapur, TV dhe Internet TV). Shërbimet mund të dorëzohen nga një sërë operatorësh. Shih të cilat operatorët dhe shërbimet ServaNet Factsheet.ServaNet tërhequr kabllo fibër në Holm.

.
Mundësia dhe kostoja sot për t'u bashkuar përgjatë rrugës për shkak të afërsisë me kabllo, Pika e hyrjes, e cila rrëmuar veprime të nevojshme. Holm Fibrat projektet e mësipërme përfshin edhe këtë zonë dhe ka të ngjarë një zgjidhje më të lirë fibër.
Për më shumë informacion në lidhje me lidh dhe shërbimet:
Servanet.se, info@servanet.se, ose me telefon 0200-120 035.

.


Net1 Është i njohur të ketë një mbulim të mirë edhe në zonat e populluara paktë. Ata përdorin një teknologji të quajtur CDMA, dhe përdor të vjetër frekuencën rrjetit NMT. Prandaj arrijnë të gjatë.

Unik është se gama është katër herë më e gjatë se shtylla 3G dhe mbulimi është i aftë të deri në 12 mil off brigjet e detit. Nga secili prej Holm jetoni, hartat e ndryshme mbulimit dhe si ju kanë tendencë për të bela deri për ju për të vendosur nëse ajo është një zgjidhje e mirë vetëm për ju.

Rrjeti gjithashtu ka pa roaming gjithë Skandinavi. Shpejtësia maksimale është më e ulët se 4G dhe 3G mund të aplikojnë me një shpejtësi teorike deri në 9,3 Mbit / s në shkarkimit shpejtësi dhe deri në 3,1 Mbit / s në shpejtësi upload. Shkalla varet nga disa faktorë të tillë si raport, forca e sinjalit dhe distancën në direk të afërt, kohë të ditës dhe numri i përdoruesve të shërbimit. Se täckningskarta här.


Operatorët e mëdha celulare gjithashtu ofrojnë broadband internet nëpërmjet 3G- dhe rrjetet 4G.
Këtu ju mund të shihni hartat aktuale operatorët celularë "mbulim për broadband celular.
.
- Telia (incl. Halebop) Ka rrjetin e vet 4G dhe të ndajnë rrjetin e saj 3G me Tele2. Täckningskarta.
.

.
- 3 Har ett Eget 4G- dhe rrjeti i vet 3G. Täckningskarta.
.
.
.
.
- Tele2/Comviq Rrjetet Pjesë 4G me Telenor dhe të ndajnë rrjetin 3G me Telia.Täckningskarta.
.
.
- Telenor Rrjeti Pjesë 4G me Tele2 dhe ka rrjetin e vet 3G. Täckningskarta.

(2G / celulare: Telia ka rrjetin e vet. Telenor dhe Tele2 ndarjen e rrjetit. 3 është pa.)

Të gjithë operatorët e tjerë, edhe më pak të njohur, ju do të gjeni këtu.

Surfing përmes telefonit celular
Vini re se ajo mund të jetë i mençur për të shmangur një abonimet shtesë për broadband internet për surfing sasinë në abonimin tuaj të telefonit celular është i mjaftueshëm. Në smartphone, atëherë ju mund të shpërndani internetin pa tel në kompjuter dhe të tyre e-lexues. Funksioni quhet tethering ose “Wi-Fi hotspot-”.


18/2 -14 Raporti TV nga Holm në miljardsatsningen në rrjetet e lëvizshme.
SVT Mittnytt në Holm në investime në rrjetin mobil.
Operatorët celularë miljardsatsar për të ndërtuar rrjete në p.sh.. një. zona pak të populluara.
Shih raportin SVT Mittnytts nga Holm në atë që fshatarët mendojnë dhe besojnë në lidhje me nismën.


Nets dhe shpejtësi – teknologji prapa

Ka një bollëk të shpejtësi të ndryshme dhe emërtimet në rrjete të ndryshme GSM celular. Këtu ne të përpiqemi për të gjetur ata dhe normat që aplikojnë.
Shpejtësitë maksimale me teknika të ndryshme (më të mirë parakushte mbajtësi): Mb / s = megabit per sekund (1 Byte = 8 bit). Lexoni më shumë në lidhjet.

Pulses lehta në tërheqje
fibër optikë = 1000Mbit / s ofruar shpesh nga operatorët. Në praktikë, megjithatë, teknologjia mund të trajtojë lehtësisht arrijnë shpejtësi 40 000Mbit / s.

valët e radios wireless
4G + = 80 Mbit / s. i njohur gjithashtu si LTE-advanced. “Riktig 4G”.
4G = 40 Mbit / s. i njohur gjithashtu si LTE (3G med DC-HSDPA / 3GPP-inxhinieri) ose 3.9G.
Turbo-3G + = 10-32 Mbit / s. i njohur gjithashtu si HSDPA/HSUPA, 3.5G.
Turbo-3G = 6 Mbit / s. i njohur gjithashtu si HSPA, 3.5G
3G = 2 Mbit / s. i njohur gjithashtu si UMTS, 3G.
3G Net 1 = I njohur gjithashtu CDMA EV-DO.
buzë (përmirësoi GSM) = 0,2 Mbit / s. i njohur edhe 2.5G.
GPRS (përmirësoi GSM) = 0,1 Mbit / s (jo në hartë). i njohur edhe 2.5G.
(1G = Ish NMT 450- alt. 900-neto, 2G = GSM-rrjet.)
Läs mer om hastigheter m.m. i de olika näten här.

Mbulimi - si funksionon
Revista Mobil deklaron në Nenin (7/2 -14) çfarë me të vërtetë është sfondi i mbulimit të mirë dhe të varfër celular. Lexo artikullin këtu.
Se frekvensband för de olika operatörerna.
Se vilka frekvenser/tekniker som används rumt om i världen.

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *