Holm одлучи за дополнително време во målrika ТВ играта

Капитенот на тимот Никлас Wikholm беше задоволен потоа и вели дека тимот е во моментов прави неговата најдобра сезона во последнава деценија. - Тоа значи повеќе за заедницата отколку за тимот и самата асоцијација, вели Wikholm. Репортажа & слика: Џенифер Енгстром, Сара Carlzén. ST.nu

ТВ-гледачите и публиката беа третирани со вистински målkalas кога Ange АКО посети Holm Vallen во неделата. Целата девет гола забележува во записникот пред судијата засвири со последниот свиреж.

Во живо Уште дивизија 5 matches're inget nytt за посветен поддржувач HSK, но овој пат тоа беше присуствуваа Holm Vallen Сундсвал Tidning кој избрал да ни чест со своите Livesändning. Пред натпреварот, весникот го посети тимот за време на обуката на почетокот на оваа недела и нови ентузијаст интервјуирани Holm спортски клуб Питер Линд. По завршувањето на натпреварот беше, исто така, intervju со капитенот Никлас Wikholm (овенот).

Во живо Интервју со тренер Мајкл Kotermajer Холм е пред натпреварот

Холм оваа сезона наредени многу чудно цел профит и многу доцна одлуки игра. Последно кога се сретна Ange АКО далеку од дома на Националниот ден, и го освои 1-2 не беше исклучок (владејачката kan ses i repris här). Судирот во неделата не ќе се покаже да биде различна во било кој начин…

Веќе во првата минута, срушен Olle Nordberg надолу офанзива казна и Холм би можеле да одат во водство преку пенал. тогаш Ange појави силна одбрана во првото полувреме и Холм имаше тешко време добивање на опасни ситуации. минути од натпреварот 27 не може да влезе преку намалување на “ihopspark” во шеснаесетникот во кој загинаа нов голман Симон Molin можност Холм е. Ange уште еднаш се надоврза на постигнувајќи неколку минути подоцна, по домашната екипа невешт во одбраната и не успеа да се расчисти. Holm цел зделка Olle Nordberg признава, но само пред половина работно време и играта се чувствува пред втората половина целосно широко отворени.

Во втората половина домашната екипа се појави малку игра предност во однос на противниците. На разочарување на Холм играчи кога посетителите отиде во водство еднаш или два пати не може да се меша… Но Holm успее да се соберат, укинување многу заканувачки долги додавања кон Ange-одбранбен, и куки на стрелците. Во 87'e минути замени Холм во крадец на враќање дух опасни точки Јохан Smott и неколку секунди подоцна, Holm доделена на половина пат од слободен удар помеѓу центарот круг и посочи казна. Во моментот кога Јохан “Halling” Hallström ќе се пристапи за слободен удар круг Јохан Smott Ange одбрана и пристаништа, со што се целосно непотребни пред наведено голман. Halling успева да пронајде черепот на välvuxne Olle Nordberg, покажувајќи со главата надолу во нозете на сега необележани Јохан Smott прави Вешта исклучување и целосно фрлаат повеќе од изедначување на топката и се притиска 4-4 !

минути од натпреварот 92 Холм почнаа да се чувствуваат вистински вкус на победа… Треба ли да се успее во друг доцна натпревар-победа?? Судијата свири крај на Holm слободен удар високо во офанзива половината од теренот до странична. Слободен удар кралот Џон “Halling” Hallström четки тревата малку лабава со левата рака пред тој нежно tee до топката на manicured тревникот… Домашната екипа се движат нагоре на сите достапни персоналот за пресудата…

Halling изведува краток пристап и уште еднаш ја прави совршен лифт со левата Dojan во шеснаесетникот каде што на крајот го наоѓа својот пат до нозете на Holm бранител Кристан Карлсон – Како и со вистински борбен дух успева да им помогнам на игра, игра на награди гола! Ник Borgen “Се лизга во” одгласите на Holm Vallen… Со само три натпревари остави во сезоната, ние се уште се во самиот врв на битката * Medelpad петто одделение!

Види одлучувачки 5-4 гол во судиското продолжение подолу:
(слика, ST.nu)

*Matfors IF 2, лежи на второто место во табелата, не е во можност да ги унапредат, бидејќи на прописите со кои се вели дека клубот не треба да има два тима погоре div 5.

4-4 Јохан SMOTTENE. газ: Olle Nordberg.
5-4 Кристијан Карлсон. газ: Јохан Hallström (додадени на)

ЈАВЕН
како 30 pers

престојните натпревари:
Ljustorps IF – Холмс SK. Ljustorps IP Сонцето 16 Септември kl 14,00.
Холмс SK – Selånger FK. Holm Vallen Саб 22 Септември kl 14,00.
Hassels IF – Холмс SK. Hasselbackens IP Сонцето 30 Септември kl 14,00

постава, Натпреварот најавите и резултати, текстот во секој натпревар, бесплатно овде!