Të gjitha lajmet e vjetër nga ish Holmbygden.nu

Para kalimit në website të ri HBU F / T-së 2012 Ne kemi mbledhur të gjitha lajmet e vjetër. Lajmi është e renditura në mënyrë kronoligisk me më të fundit (në krye). Pastaj ka qenë deklaruar në faqen e internetit e mëparshëm ka datën e treguar në shumë të drejtë e titullit.

Informacion rreth peshkimit projektin në HolmPër informacion rreth projekteve të peshkimit në vazhdim në Holm? Shko në

www.osterstrom-konferens.se
dhe
klikoni mbi projektet e peshkimit.liqenet me shkëlqim të ndryshojë faqen e internetitLiqenet shkëlqim të ndryshojë faqen e internetit dhe tani janë në:

www.bjartsjoarna.seProjekti Peshku në HolmNjë projektet e mëdha peshku janë duke u zhvilluar në Holm. Financimi është e përfunduar dhe ju
presin për të marrë përsëri për të punuar tani për pranverë. Kjo do të thotë,
shembull ndërtimi i rampave varkë, ura etj. Kjo shpresojmë se do të
do të thotë rritjen e turizmit dhe më shumë vizita në rrethin. Disa kompani janë
përfshirë në projekt.Objektet Rritja e autobusëveTani është e mundur për të thirrur të trafikut edhe të shtunave. Herë janë të njëjta si
premteve.


16.50 nga Anundgård ndryshon në Kovland 17.20. kthehen në shtëpi 21.45 nga shpërndarës
ndryshon në Kovland 22.00.


09.00 Tour nga Anundgård shkuar si zakonisht gjatë pushimeve të dimrit.HBU Faleminderit për mbështetjen tuajKa pasur disa kontributi financiar për HBU Checkout, dhe
ne jemi mirënjohës.


ata janë:


-Benny Hultman Transport AB


-Modin Build Shërbimi, Rrotë


-Tomas Sjölund ndërtim


-Max Pikturë


-SCA SkogKomuna po heton mbrojtjen beachsideKomuna Sundsvall është duke hetuar nëse është e mundur për të bërë lehtësimin e
një mbrojtje bregdet. Kjo do të thotë se ajo do të jetë më e lehtë
për të ndërtuar në afërsi të liqenit, etj. Komuna është e interesuar dhe fshatarët
Opinionet e Pronarëve "dhe banorët Holm do të ftohen në takim më vonë
bie.Valle në StoråsenUdhëtimi i këtij viti valle për Storåsen është kryer të shtunën. Një autobus ekstra mori
vendosur për shkak të interesimit të madh dhe të gjithë shkuan në miqësore
ish-. Shiu kërcënuar në mbrëmje nuk ishte pengesë. pastaj një
Tradita e bukur që shpresojmë se do të kthehet verën e ardhshme.ditë të këndshme në Holm Vallen 4 korrik 2010E diel 4 Korriku ishte aktivitetet për banorët e Holm. Ata u mblodhën në
14.00 për të luajtur softball dhe kanë në përgjithësi të bukur. mot
luajtur truket mbi ne nga retë e errëta dhe ndonjëherë shi varur mbi
Holmvallen. Por gjendja kishte asgjë të keqe, dhe ju mund të kryejë
loja siç është planifikuar. Pas ceremonisë së dhënies dhe pije mund të presim
në mbrëmje dhe valle kurriz.Football në HolmSezoni i futbollit është në aktivitet të plotë, dhe nuk janë lojëra çdo javë
Holmvallen. Pse nuk e bëjnë një vizitë dhe të shikoni Holm
aktiviteti i futbollit. shërbyer hamburgerë, kafe, qelqi m m. janë.
Kolla në HSK:Faqja e internetit për herë.

www.laget.se/holmsskalagSummer vallet në kurrizNuk do të jetë vallëzimi në kurriz, edhe në verë. natën e hapjes vere, dhe
atëherë nuk do të ketë tre mbrëmje valle gjatë verës. Është Holm SK,
Indal-Liden SK dhe Liden pushkë, të cilat së bashku organizojnë
vallet vit. Ju mund të gjeni më shumë informacion në faqen e internetit të re:www.asendansen.seTaxi Holm ndryshon duart


100422Më 1 janar të këtij viti ka ndryshuar pronarët Holm Taxi. Nga duke u shtyrë
e pra 1998 majtas Janne Winroth mbi çelësat për Holmbon
dhe fqinj Hans Wiklund. Dy makina do të jetë e tij për të filluar me të dhe për të
Ai ndihmohet nga i punësuar Kjell-Erik Soderberg i cili gjithashtu çuan në
koha Jannes. Si më kishte Janne 6 makina st dhe 8 Punonjësit por e atij
kështu do të kandidojë dy makina me mundësinë e stretchers


-Good luck tani vazhdojnë me kompaninë thotë Janne të tij
Pasardhësi por ju mund të presin një javë pune 55-60 orë kështu
tepricë nuk është.


-Por kjo ka qenë një punë interesante dhe të dobishme që unë mendoj se ju
do të bëjë vetëm gjobë ,fund Janne.

Fotografitë tregojnë HBU:s Kryetari Inger Hjelm-Åslin paraqesë një lule
Pronari i ri Hans Wiklund dhe gjithashtu Janne Winroth dorëzojnë çelësat e
një nga taksitë.


A keni nevojë për të marrë në kontakt me thirrjen e tij në mënyrë 070-6298825.Pranvera sezonin e peshkimit


100421Tani duke ofruar qarkut Holm vårfiske fine. Dielli dhe ngrohjes është në kohë dhe
kështu sezonin e peshkimit. Rrethi ynë është plot me baza të bukura të peshkimit
është edhe një vlerë të vizitës. Vizito faqen e internetit dhe të ju informoj
ku dhe kur ju mund të merrni një përvojë të jashtëzakonshme.garë Ski në shkollë


100419e premte 19 March vendosën Semmelloppet tradicionale në
Anund Manor School. Studentët luftoi nëpër gjurmët në një mbresëlënëse
mënyrë dhe shpërblehet pastaj me shpërblime dhe pije. Siç u panë oficerët
ndër të tjera, Ulf kurriz dhe paraardhësit të tij Holger Sahlin.Timra IK vizitoi Horse Tarnshtype premte 19:th shkurt ishin vizituar nga ekipi hokej Timrå së në Tarn kali.
break olimpik do të thotë se ajo ishte koha për diçka të ndryshme se sa vetëm
praktikat dhe lojra kështu pastaj mori mundësi për të marrë jashtë në natyrë
peshkimi i vogël m m. Nëse një lojtar mori peshku dikush nuk është i njohur.Sezoni i futbollit nisshtypBora qëndron në shtjellat dhe të ftohtë kafshon lëkurën, por sezonin e futbollit është në
aktivitet të plotë tashmë. djema Holm s futbollit kanë qenë në drejtimin e trajnimit më shumë
se 2 muaj dhe këtë fundjavë përfshirë një të kupës së parë. ajo është e
Metso filxhan luajtur në Nordichallen dielën 10 janar.Kremtimi Lucia në kishë


091212Studentët në Anund Manor School mbahet festimet Lucia në kishën Holm të premten
den 11 dhjetor. Mbretëresha drita u pasua nga dy bridesmaids, Boys yll dhe
ndihmëtarë. Pas një numër i këngëve të bukura të Krishtlindjeve marshuan me pas
vazhdojë në sallën e famullisë me p.sh. kafe.dimrit PeshkimishtypIce fillimet e përulur të shtrihen dhe sezonin e peshkimit dimrit fillon.
qarkut Holm ka disa peshkimi i madh që mund të përballojë vizituar. kalë Tarn
fillon sezonin e dimrit 9 janar 2010, ndërsa liqenet shkëlqim tashmë e hapur.
Vizitoni faqet e tyre për më shumë informacion.

www.hasttjarn.se

www.bjartsjoarna.zoomin.seTregu Krishtlindjeve


091205Holms Housewives 'League rregulluar tregun tani tradicional të Krishtlindjeve
e shtunë 5:e dhjetor. Një duzinë shitësit kishte ngritur stalla e tyre
në parkim të kishës. Për ata që ishin të uritur mund të dy qentë dhe
zjarr të hapur të blera për të kënaqur urinë tuaj. Vendi ishte atëherë në një vizitë
për të kënaqur veçanërisht të fëmijëve.Punimet Libri i të ftuarve!!shtypSë fundi libri i mysafirëve në HBU:website dhe drejtimin. Nuk ju shkoni
dhe shkruani se çfarë ju doni për të shprehur apo për të komentuar në përgjithësi.i mirëpritur.poker turneu set


091127Poker Tournament për të ndodhur të shtunën 28 re dhe Vike
shkollës është vendosur pg mungesës së interesit.Ndryshimi i ÖsterströmshtypKonferenca Österströms dhe Zbavitje shtyrë e fundit 15 vjet
Gun-Marie dhe Sture Magnusson ka ndryshuar kohët e fundit në duart e. Kjo është një
çifte vëlla nga rrethin i cili kishte marrë përsipër biznesin, përkatësisht Cathrine
Nordic-tank dhe Tommie Vesterlund. Ata gjithashtu do të marrë përsipër baba
Ola Vester Lund autobusë në mënyrë që ata mund të ofrojnë të dyja hotel, Konferenca dhe
turne me autobus në të ardhmen. Ajo do të jetë me të vërtetë emocionuese për të parë se si ata menaxhojnë
zhvilluar Österström përpara dhe ne dëshirojmë atyre fat kurs!Klubi Poker në Holm?shtypAjo planifikuar një klub poker në Holm. Për të filluar me të, ajo do të
organizoi një turne Texas Holden shtunën 28 Kjo kl 19.00 Unë Vike
vjetër e shkollës.


-Ne duam për të hetuar nëse ka interes në një klub poker në Holm ,thotë
Alexander Hjelm-Åslin, një nga ata që iniciuar në garë.


A jeni i interesuar: ju lutem kontaktoni Aleksandrin në tel 0731806339 ose
Freddan në nr 0738389680 fundit 25/11.leksion 23 Nëntor në Österström


091121Ne takohen në Holm


VJELJA frymëzon CONVERSE


Së fundi, ju merrni mundësi për të marrë pjesë në një mbrëmje frymëzues, me një prej


lektorët më të mirë të Suedisë. Çfarë është ajo që na bën të zgjidhni një,
mbi të tjera?


Mirë se vini në një mbrëmje të Marketingut Creative.


Lena është për ata që duan të marrin disa ide dhe


frymëzim, dhe një mbrëmje të këndshme me shumë të qeshura në mendime.


Mostrat nga mbrëmje.


– marketingu krijuese, Çfarë është ajo?


– Mëso për të parë mundësitë.


– Këshilla krijuese për marketing / shitje


– Si për të ndërtuar / kujdesen për marrëdhëniet super-rëndësishme të konsumatorëve.


– Guxojnë të ndodhin!


– Kanë një mendim të profilin tuaj, nga njëri katror!


– Një pjesë frymëzim madh!


kohë: e hënë 23 Kjo kl. 18-21


vend: Österström


Njoftim:
kontakt@lrcsundsvall.se


Marrë: 100 kr duke përfshirë edhe dritën shuplakë


Ne konkludojmë duke shikuar në leksionet e ardhshme frymëzues dhe


takimet e rrjetit.

Informacion dhe Shënime: Inger Hjelm-Åslin 0731807653kontakt@lrssundsvall.se
ose unazë 060-244 00


Për detaje të lexuar më shumë
www.lrcsundsvall.se
ose


kontaktoni Lena Schmidt 070-661 93 28


Enterprise Resource lokale

– sipërmarrja për gratë në SundsvallJulauktion


091118Julauktionen vjetore e organizuar nga Kisha qark punës në Holm
do të mbahet të premten, 27:dhe nëntor kl 19.00 Kuvendi në shtëpi,
Anund Farm. Nuk ju mund normalisht të telefononi në Flatbread, kek me xhenxhefil, peshqire
dhe shumë shumë më shumë. Merr pjesë gjithashtu bën famullitar Lars Jonsson Huss.
Llotaritë dhe pijet freskuese do të jetë në dispozicion në tradicionale
tubim që duket të jetë gjithnjë e më e vlerësuar çdo vit.Apartamentet e sapo rinovuar


091021Apartamentet e sapo rinovuar janë tani në dispozicion për qira në Anundgård. ata u shfaq
17-18 Tetor dhe është në dispozicion menjëherë.Takimi Informacion mbi ndërtimin e energjisë së erës.


091021Suedisht Wind Company Ltd planifikon të ndërtojë një fermë ere në Holm
dhe mbajtur një takim informativ të hënën, 12 tetor. Fifty audience
ishin mbledhur në sallën e famullisë në Anundgård.Holms SK planifikimit përpara 2010shtypSezoni i Football Holms Sports Club sapo ka përfunduar, por puna
për të planifikuar tjetër është në aktivitet të plotë. e shtunë 3 tetor
Board mblodhën, Udhëheqësit dhe trajnerë të hartojë udhëzimet dhe
parakushtet për 2010. Si zakonisht, ne kemi nevojë për më shumë njerëz të cilët mund të jenë pjesë
në organizatë. Pra, nëse ju jeni të interesuar dhe duan të jenë pjesë e një emocionuese
punë, mos hezitoni të na kontaktoni për Holms SK për më shumë informacion.Pazar gjerash të lira në Holm Vallen


090808e shtunë 8:Gusht organizohet Holm Housewives 'pleshti League
në Holm argjinaturës. Atje ata mund të gjejnë dy pazaret dhe të shesë nëse ata donin.Valle në Storåsen


090718Dance autobus deri Storåsen të 18:th korrik ënjtje mbushur. C:një 60 veta
shkeli në rrugë. Llotaritë etj gjatë udhëtimit të bëra për kënaqësinë dhe
Atmosfera ishte e lartë. A nice dhe vlerësoi iniciativat tashmë
të bëhet një traditë. Autobusi ishte operuar nga piloti Ola Westerlund
u kthye pa bela në Holm në frontin e orëve të vogla.liqenet me shkëlqim


091205Gama e peshkimit në Holm është i madh. Një vend që ndoshta nuk shumë
di është Lakes shkëlqim, ku ka troftë dhe purtekë rastit.
Ju merrni atje duke shkuar në Kväcklingsbyn dhe pastaj ndiqni
shenjat. Një vend i bukur pak që është e vlefshme edhe një vizitë.diplomim


090622e premte 12 Qershor Anund Farm përfundimit të shkollës për semestrin e pranverës.
Procesion e zakonshme në kishë ndjekur nga pije në shkollë. sigurisht
ajo ndjehet mirë për studentët që të dini se rënia rifituar
vazhdojnë shkollimin në shkollën e tyre të dashur.6:Festimet qershor në Holm Vallen


090606Pavarësisht nga retë e shiut dhe të ftohtë, kjo ishte një 50 numër që erdhi në
Holm Vallen, pjesërisht për të festuar Ditën Kombëtare të Suedisë dhe Anund Farm
Shkolla ka marrë shpresën shtesë për mbijetesë. Ajo u luajt beisbolli
dhe fikades dhe ishte në përgjithësi komod. Planet tani janë duke u përpjekur
organizimin e takimeve të tilla përsëri për të rritur komoditetin e fshatit.


Një falënderim të madh për organizatorët që kanë marrë këtë iniciativë.HBU courted dyqanxhi në HolmshtypHBU në Holm shfrytëzoi rastin dhe courted Alexander Hjelm-Åslin
për dhënien e sipërmarrësit rurale mujore kur fshati festohet në
Holm Vallen të shtunën 6:dhe juni.


Foto nga majta: Patrik Wikholm, Alexander Hjelm-Åslin, Erica
Forsström dhe Inger Hjelm-Åslin.HBU kërkim përparashtype mërkurë 3:Qershor ishte HBU Board. Ai përmblodhi si e fundit
Lufta e ardhmja për mbajtjen e shkollës. Ajo u gjet se një punë të madhe
është bërë dhe se rrethit mund të mobilizojë kushtet.


Tani ne duhet të shikojmë përpara dhe të përqëndrohet në pozitive dhe Holm
ofroj. Rritja e migrimit dhe ruajtja e shërbimeve janë dy nga
çështje të rëndësishme që distrikti ka të bëjë me. Dhe pastaj ju duhet të
të marrë të gjithë për të arritur rezultate.


e shtunë 6:dhe juni kl 16.00 do të ketë aktivitete në Holm Vallen ku
ajo do të festojë e shkollës dhe Dita Kombëtare Suedisë.Handicap Konkurse mbrapashtypËshtë koha për gara meta në boccia në Holm Vallen. Kjo është edhe një
përsëri luftëtarët Shoqata Disabled cilët vënë një garë në gjobë tonë
e gjelbër. Të gara do të fillojë të shtunën 13 qershor në 10.00 dhe pritet të jetë
përfunduar në 15.30.


Si gjithmonë, të mbajtur kafene të hapura gjatë gjithë ditës dhe të gjithë ata që duan të shohin
disa lojë emocionuese Bocce është i mirëpritur të Holm Vallen.PRO courted AlexandershtypPRO Holm courted dyqanxhi në Holm , Alexander Hjelm-Åslin, të
fine muaj dallim sipërmarrës rural.


– Është shumë e rëndësishme për grupin tonë me një dyqan aty pranë, kështu që
Ne shpresojmë se kjo do të nxisë Aleksandrin për të vazhduar, thotë Kryetari Staffan
Andersson kur ai dorëzoi një lule si dëshmi e vlerësimit.Sezoni turistik në det


090605vala e të nxehtit këtë fundjavë bën dush dhe sezoni turistik po i afrohet. Näsets rërë
Camping ka hapur dyert e saj dhe tani ofron edhe not dhe ushqim. ne
shpresë për një ngrohje të bukur vere dhe dielli, në mënyrë që njerëzit në kërkim për
në kamp.Fiskepremiär në kali TarnshtypTë shtunën në mëngjes në 8.00 ishte premiera e peshkimit verore në kali Tarn. Unë
sunshine shkëlqyer dhe pothuajse asnjë era kishte një sasi të konsiderueshme të peshkatarëve
kërkim për të provuar fatin e tyre.Muaj Sipërmarrësit ruraleshtypTregtar në Holm është emëruar për sipërmarrësit rurale majit.
Është Bashkia Sundsvall, LRF dhe Swedbank emëruar Holm Company, dhe
u dha diplomën dhe lule.


-Ajo ndjehet me të vërtetë e mirë për të mbajtur mend në këtë mënyrë dhe kjo do të jetë
natyrisht një nxitje për të luftuar në, thotë Alexander Hjelm-Åslin.


Ne urojmë Aleksandrin për dallim gjobë.Festimet Dita Kombëtare në Holm Vallen


090528Tani banorët e Holm festuar. Den 6 Qershor festohet Dita Kombëtare dhe
Shkolla Anund Farm gjithsesi janë ruajtur tani për tani.


vend: Holmvallen


kohë: 6 qershor në 16.00


Ajo do të luhet beisbolli, shufër metalike, mm top.


Grills do të jetë në dispozicion në mënyrë që mishi mund të merret.


Edhe kiosk do të jetë e hapur.


A ka ndokush që dëshiron të dhurojë disa ëmbëlsira kështu të ka marrë mirënjohje.


Ju lutemi te kontaktoni Erica Forsström 070-3846453


Të gjithë janë shumë të mirëpritura!PRO-BouleshtypPRO Holm luan çdo të martë në 12.00 boules në Holm Vallenses grusplan. i ri
Lojtarët që dinë të provoni është i mirëpritur.


e martë 18 Gusht në 10.00 mban Pro Championship Holm klub në lojë me birila në
Holm Wallén zhavorrit.


Informacioni është dhënë nga Allan Sundberg 0692-30048No Holmsjön rreth e rrotull për vite.shtypDETR është për fat të keq nuk ka Holmsjön rreth në një biçikletë në vite. informon
organizator Alexander Hjelm-Åslin.


-Ka shumë për të planifikuar dhe të organizuar, dhe ndjej se unë nuk
me të vërtetë kanë kohë tani, Alexander thotë se nuk e përjashton
gara mund të vijë ndoshta deri vitin e ardhshëm.


-Do të ishte e dëshirueshme nëse dikush aktor tjetër mund të jetë i përfshirë në organizimin e,
përfundon Alexander.Kisha Holm s duke u rinovuar.shtypKisha Holm-së është duke kaluar nëpër rinovimi. Kjo është kulmi dhe kisha kullë
për të marrë pjatë të re . Puna pritet të mbajë në deri në tetor.Vendimet gëzim në shkollë Anund FarmshtypPjesa më e madhe politike ka vendosur të kërkojë shumicën më të gjerë për
për të punuar në paqe. Kjo do të thotë se shkolla Anund Farm shpëtoi nga
Mbyllja në vjeshtë. Në qoftë se tani çështja do të kthehet në mbetjet vitin e ardhshëm shkollor
për të parë. Por vitin e ardhshëm është një vit zgjedhor dhe kjo nuk duhet ndoshta të merren parasysh, për
Politikanët kanë tendencë të jenë më të kujdesshëm kur.gara Handicap në Holm Vallenshtypgara Handicap e bocce organizuar 16-17 Maj u bë një me të vërtetë
ngjarje e suksesshme. Racat ishin një DM kishte 40
pjesëmarrësit. E shtune ka ofruar disa motit të përziera luajtur si
Konkurrenca individuale për ndryshim të dielën ndaj ekipit të luajë. e dyta
garat mund të zbatohet në kushtet më të mira të mundshme të motit dhe
të gjithë ishte i lumtur dhe i kënaqur. Sports Club Holm, i cili u zhvillua ushqim dhe kiosk
mori vlerësimin më të lartë të atyre që u mblodhën. Edhe funktionärena nga PRO marra
me dallim për përpjekjet e gjykimet e tij. Garën e ardhshme në Holm Vallen
bëhet 13 qershor.Fillimi peshk 2009shtypSummer Sezoni i peshkimit në kali Tarn fillon të shtunën 30 Maj në 08.00.Rounders Tournament në Holm VallenshtypKa plane për një turne softball në Holm Vallen të shtunën 6
qershor. Për më shumë informacion largua nga Aleksandri i marrëveshjes.zjarr i madh 2009shtypNuk kishte shumë për të zgjedhur nga për festimin e këtij viti prillin e kaluar.
Nuk bonfires pranë. Pastaj mori Alexander Hjelm-Åslin, Erica Forsström
dhe Lasse Hallberg një nismë e veçanërisht i mirë dhe të rregulluar një zjarr i madh
poshtë fshatit, më veçanërisht bimore trajtim. Shumë njerëz
mbledhur dhe të gjithë mund të shohin vårelden. Ajo thjesht tregon se çfarë i vogël se
e nevojshme për të krijuar një atmosferë të mirë dhe rehati.


Më e atij Holmbor!Shpresë e re për Anund Manor SchoolshtypPavarësisht zhurmave zymtë të ketë shpresë të re ka qenë e ndezur për kërcënimin e mbylljes
Anund Manor School. Rasti återremiterades në Këshillin e fundit të Qytetit në mënyrë
tani banorët Holm kthyer shpresën për të mbajtur shkollën e tyre të dashur.


Një punë të ngurta nga bordi i shkollës lokale dhe HBU duket se ka dhënë efektin e.
Por ju nuk mund të pirë e të ngrënë për autoritetet lokale ka thënë se dëshiron që të përpiqen për
një vendim në fillim të qershorit.Takimi vjetor HBUshtypHBU
Zhvillimi Ndërmarrësia distriktit Holm s & Turizëm
TAKIMI VJETOR


Shtëpia e famullisë në AnundgårdE diel 15 Mars 2009 në 18.00Ne ofrojmë pije freskuesei mirëpriturVjedhja e mobiljeve për zonat e pushimit


081020Pranverën e kaluar, vënë HBU jashtë mobilje 3 copa pushimi në rrugën 320 në mes
Butt Holmsjö

dhe Nötåsen vetëm në perëndim të Anundgård.


Në dy vende, këto tani janë duke u stalked. Mobilje ishte mbyllur në mënyrë
ajo mori disa punë për të marrë ato të lirshme. Vjedhjet janë raportuar në polici dhe
ke parë asgjë të dyshimtë, ju lutem telefononi policinë dhe të japin këshilla.


Këto mobilje është dashur për të dhënë kalimtarëve një vend pushimi që
qëndrojnë në

dhe të ketë një kafe, dhe të admirojnë pikëpamjet gjobë. Kjo është shumë e trishtuar
e gjithë kjo ka ndodhur.Holmsjön Rreth / Cykellopp


080708Holmsjön Rreth


garë Cikli për të gjithë implementohet 12 korrik 2008.garë e madhe Holm – si 5,7 mijë

 

Gara shkon rreth Holmsjön, një distancë prej rreth 5,7 mil Vetëm CA 2 mil në
gravelled.

fillim: Sandnäsets kampe në. 10:30 – 11:00

objektivat: Sandnäsets kampegarë pak Holm – si 2 mijë


Gara shkon nga Kisha Holm s dhe ndiqni Holmsjön deri Sand Näsets
kamping.


fillim: Kisha Holm s në. 12:00 – 12:30

objektivat: Sandnäsets kampe


Nëse keni pyetje telefononi 0692-30055Pak Holm Cup
Pra, Little Holm Cup këtij viti përfunduar dhe Indal zuri vendin e dytë e tij
peng në rritjen e çmimit.


si 70 djemtë dhe vajzat me udhëheqësit, prindërit dhe vëllezërit e motrat e bëri atë
ishte një ditë e suksesshme në Holm Vallen.


1:a P10 Indal IF

2:a P10 Sund IF

3:a P10 IFK Sundsvall

4:a P10 Stöde IF

5:a P10 Kovland IFHolm Sportklubb dua të falënderoj të gjithë ata që ndihmuan dhe kontribuan në kupën
zbatim.Temakväll rreth ungskogsröjning


080605
LövungskogenProblem apo mundësi?Pyjet e pafavorizuara të rinj mund të jetë shumë i dobishëm në qoftë se ju jeni pastrimin tani!
Mirë se vini në një mbrëmje në 18 Qershor në pastrimin e ri të pyjeve në

Anundgård-HampåkernProgrami fillon në 18.00 dhe do të përfundojë në 20.00


Ndër të tjera duket Iron Horse me vinçaNdiqni shenjat mes Liden dhe Kisha Holm s Ne ofrojmë pije freskuese
organizatorët:Jilu-Topic Skog, Bordi i Pylltarisë dhe Norrskogqarkut Holm merr nga dollap


080610Den 21 Maj ombrellë e përgjithshme e HBU / FT (Holm Appliance Zhvillimi
/ Business & Tourism) dhjetë e Holm Bygdens komponimet për një takim
me qëllim të krijimit të një rrjeti të fuqishëm. rrjeti
është për të përshpejtuar zhvillimin pozitiv të nyinflyttning
familjet dhe për të forcuar industrinë lokale të turizmit.


Rrjeti synon të krijojë sinergji në mes të shoqatave dhe
tregtarët lokale dhe për të ndihmuar në marketingun e të gjitha
aktivitetet dhe varg në dispozicion në zonën e menjëhershme me një të koncentruar
udhëzues aktivitet që ofron një pasqyrë dhe parandalon goditjet e
Aktivitetet.


Takimi u mbështet nga zhvilluesit e biznesit komunale Sundsvall, Kristin
Eriksson, dhe Hans-Erik Naslund, LRF, me ekspertizë të veçantë në
zhvillimi lokal.Vizitat e shkollave Nacksta thikë Tarn


080626e premte 30/5 vizitoni në të gjithë shkollën Nacksta, si 200elever, thikë Tarn
për peshkim dhe aktivitete të tjera.HBU fillojë rrjeteve me shoqatat në Holm


080526Den 21 Mund të mbledhur HBU / FT dhjetë i shoqatave të qarkut në një takim
Për të hetuar interes në ndërtimin e rrjeteve.

kryetar. Inger Hjelm-Åslin kishte mbështetjen e zhvilluesi rural Kristin
Eriksson, Komuna Sundsvall dhe Hans-Erik Naslund, LRF, me special
ekspertizë në zhvillimin lokal.

Takimi i ardhshëm i përbashkët është planifikuar në 27 Gusht.Holms FVO zhvillon peshkimit në Holmsjön


080523Holms FVO është zhvilluar Trolling peshkimit të biznesit për troftë
në Holmsjön me Anders Johansson (Kompanitë Salkservice) dhe
Konferenca Österström.


Së bashku me Konferencën e energjisë Baltik janë tashmë ushtron peshkim
Lilljärptjärn.


Holms FVO gjithashtu kryen peshk edukate për Båthällaöring me
Leringen dhe Sörbygdens FVO përdorur Kennet Ottosson
Shoqëria bujqësore.


Holms FVO ka qëndruar për të fituar peshk në kategorinë troftë 2 gjithsesi dhe
duke u fokusuar këtë vit në një “hat Trick”.Trollingbåttroftë 3 kg

– zuskë –

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *