Mbulimi më të mirë celular premtuar në Holm


Operatorët celularë miljardsatsar për të ndërtuar rrjete në p.sh.. një. zona pak të populluara.
Shih raportin SVT Mittnytts nga Holm në atë që fshatarët mendojnë dhe besojnë në lidhje me nismën.

Här kan du se operatörernas aktuella täckningskartor för mobiltelefoni och data.
- Telia (och Halebop) - Tre - Tele2/Comviq - Telenor - Net1 (endast data)
(Të gjithë operatorët e tjerë, edhe më pak të njohur, ju do të gjeni këtu.)

Täckningså funkar det
Tidningen Mobil förklarar i färsk artikel (7/2 -14) çfarë me të vërtetë është sfondi i mbulimit të mirë dhe të varfër celular. Läs artikel här.

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *